ARSIN PIPE

آرسین پایپ

نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter

نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات

در این مقاله به بررسی نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات پرداخته میشود. امروزه از انواع لوله و اتصالات در قسمت های مختلف ساختمان سازی مانند لوله کشی آب و گاز استفاده می شود. علاوه بر این، از این محصولات در انتقال فاضلاب و آب باران بسیار استفاده می شود. از طرفی در بسیاری از ساختمان ها از انواع لوله های فلزی یا پلیمری برای محافظت از کابل های برق استفاده می شود.

با توجه به اینکه از لوله و اتصالات ساختمانی در انواع ساختمان های مسکونی، تجاری، اداری، تفریحی و غیره استفاده می شود. بررسی پارامترهایی مانند کیفیت، دوام، طول عمر و … در آنها ضروری است. اصولا از لوله ها علاوه بر انتقال سیالات و مایعات از نقطه ای به نقطه دیگر در ساختمان ها می توان برای محافظت از سیم های برق، افزایش ایمنی ساختمان و … نیز استفاده کرد که در مقاله زیر راهنمای خرید لوله و اتصالات ساختمانی و مهمترین موارد پارامترها مورد بحث قرار خواهد گرفت.

پیشنهاد مطالعه مقاله نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات : تولید کننده اتصالات پرسی

نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات

 

نکات مهم خرید لوله و اتصالات

۱.توجه به جنس لوله و اتصالات

در گذشته در سیستم لوله کشی آب و گاز ساختمان ها فقط از مصنوعات فلزی استفاده می شد. اما امروزه برای ساخت لوله های ساختمانی از مواد مختلفی استفاده می شود که پلیمر و پلی اتیلن اصلی ترین آنهاست. این محصولات در برابر رطوبت بسیار مقاوم بوده و رسوب در آنها جمع نمی شود. علاوه بر این، مواد خورنده را به خوبی تحمل می کنند و از ۵۰ تا ۱۰۰ سال عمر می کنند. به همین دلیل اگر به دنبال محصولی باکیفیت هستید که سال ها نیاز به تعویض نداشته باشد و حتی در برابر فشارها و ضربه های خارجی نیز مقاوم باشد. پیشنهاد ما خرید لوله و اتصالات پلیمری و پلیمری است.

۲.بررسی شرایط محل نصب

نکته مهم دیگری که در خرید انواع لوله و اتصالات باید در نظر داشته باشید؛ ویژگی های آب و هوایی محل نصب  می باشد. اگر قصد دارید این محصولات را در زیر خاک دفن کنید؛ بهتر است از لوله های فلزی استفاده نکنید. زیرا محیط زیر خاک معمولا مرطوب است و می تواند باعث ایجاد سوراخ در این محصولات شود. علاوه بر این، باید میزان فشار اعمال شده را نیز تخمین بزنید. به عنوان مثال، اگر وسایل نقلیه سنگین از این مکان عبور کنند; باید از محصولاتی استفاده کنید که در اثر فشار آسیبی نبینند.

۳.تخمین مقدار مورد نیاز لوله

قبل از خرید لوله؛ باید بدانید چه مقدار لوله نیاز دارید. علاوه بر این باید بررسی کنید که این محصولات چقدر انحراف دارند و مسیر خود را تغییر می دهید تا تعداد اتصالات مورد نیاز را به دست آورید. این دو مزیت مهم برای شما خواهد داشت؛ یکی اینکه تمام لوله و اتصالاتی که میخرید کاملا یکنواخت بوده و کیفیت یکسانی دارند. در نتیجه این احتمال وجود دارد که بخشی از لوله ها به دلیل تفاوت کیفیت دچار مشکل شوند وجود ندارد؛ مزیت دوم این است که با خرید عمده این محصولات می توانید آنها را با قیمت بهتری خریداری کنید و در نتیجه در هزینه خود صرفه جویی کنید.

۴.دقت در نوع کاربری

نکته مهم دیگری که در خرید انواع لوله و اتصالات ساختمانی باید در نظر داشته باشید؛ این است که برای چه هدفی قصد خرید این محصولات را دارید. به عنوان مثال، اگر به دنبال محصولی هستید که برای انتقال فاضلاب مناسب باشد. خرید لوله پلی اتیلن یا لوله فاضلاب پلی اتیلن را به شما پیشنهاد می کنیم. زیرا این محصولات در برابر اسیدهای خورنده و قلیاها به خوبی مقاوم هستند. آنها همچنین می توانند فشارها و ضربه های خارجی را به خوبی تحمل کنند.

علاوه بر اینها خرید لوله پلیکا برای انتقال آب باران و ناودان ها توصیه می شود. اما اگر قصد دارید از این لوله ها برای محافظت از سیم ها و کابل های برق استفاده کنید. باید سراغ لوله پلی اتیلن، پلیکا و گالوانیزه برقی بروید. این نوع محصولات دارای دیواره بیرونی محکمی هستند که در اثر ضربه آسیبی نمی بینند و حیوانات موذی نمی توانند به آنها آسیبی وارد کنند.

پیشنهاد مطالعه مقاله نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات : تولید کننده اتصالات کلمپی در اصفهان 

نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات

۵.تناسب میان لوله و اتصالات

انواع بست و اتصالات لوله به شما در خرید محصولاتی که خریداری کرده اید کمک می کند تا لوله را در محل مورد نظر خود نصب کنید. برای اطمینان از عدم نشتی یا حرکت لوله های نصب شده در اثر فشار و ضربه، باید مطمئن شوید که بست مناسب برای این کار انتخاب کرده اید. بنابراین، قبل از خرید اتصال دهنده ها و سایر اتصالات، شما باید تخمینی از فشار وارد بر لوله را از سیال داخلی و عوامل خارجی بدست آورید. همچنین باید بررسی کنید که لوله ها در محل اتصال خوردگی یا ترک خوردگی نداشته باشند. علاوه بر این، باید مطمئن شوید که مواد خورنده در سیال باعث خوردگی اتصالات نمی شوند.

خرید لوله های برند و معتبر

اولین و ساده ترین راه برای خرید مطمئن خرید لوله هایی است که برند و قابل اعتماد هستند، از جمله بهترین و معتبرترین تولیدکنندگان لوله و اتصالات که کیفیت محصول آنها تایید شده است.

پرسش و تحقیق قبل از خرید لوله

یکی از بهترین راه ها برای داشتن یک خرید مطمئن در همه زمینه ها، پرسش و تحقیق در مورد انواع یک محصول است. در دنیای لوله و اتصالات، برندهای بی شماری داریم، بنابراین شناخت بهترین برند کار سختی است.

قیمت لوله و اتصالات

یکی از مهم ترین عوامل در خرید لوله و اتصالات مرغوب قیمت آن می باشد، هرگز کیفیت را فدای قیمت کمتر نکنید، برندهای بی کیفیت زیادی وجود دارند که پس از نصب با فروش با قیمت کمتر، خریداران را با مشکلات زیادی مواجه می کنند. هرگز قیمت ارزان و پایین نیست، بنابراین اگر می بینید که قیمت دو محصول مشابه بسیار متفاوت است، ارزان ترین را خریداری نکنید.

بحث دیگری که در قسمت قیمت لوله و اتصالات با کیفیت مطرح می شود، اصل بودن یا نبودن لوله و اتصالات است. متأسفانه شرکت های زیادی در کشور وجود دارند که لوله های بسیار بی کیفیت تولید می کنند و دارای برچسب و مشخصات مشابه لوله ها هستند. شرکت های معتبر با چاپ و فریب مردم با قیمت های پایین تر، خریداران را با مشکل مواجه می کنند، بنابراین اگر مشاهده کردید که قیمت دو فروشگاه با یک کالا بسیار متفاوت است، از خرید لوله ارزانتر صرف نظر کنید و فرض کنید لوله و اتصالات آن تقلبی است.

خرید لوله استاندارد

یکی دیگر از راه های تشخیص لوله با کیفیت، داشتن علامت استاندارد معتبر بر روی بدنه لوله است که نشان دهنده کیفیت محصول است و فروشنده باید استاندارد بودن لوله را برای شما تایید و تضمین کند.

پیشنهاد مطالعه مقاله نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات : تولید کننده اتصالات رزوه ای

نکات مهم هنگام خرید لوله و اتصالات

فهرست مطالب