ARSIN PIPE

آرسین پایپ

اتصالات رزوه ای پلی اتیلن

اشتراک گذاری در whatsapp
اشتراک گذاری در telegram
اشتراک گذاری در twitter

اتصالات رزوه ای پلی اتیلن

اتصالات رزوه ای پلی اتیلن در مدل های پیچی یا رزوه ای یکی از جدیدترین سبک های موجود در بازار است به طوری که نیاز به جوش ندارد و فرآیند اتصال از طریق مادگی انجام می شود. اتصالات پیچی پلی اتیلن در اکثر موارد در سیستم های لوله کشی استفاده می شود. در این سیستم ها از این نوع اتصال برای تطبیق با اندازه های مختلف یا تنظیم و اندازه گیری جریان سیال استفاده می شود. نکته ای که باید به آن اشاره کرد این است که اتصالات پیچی پلی اتیلن شکل های مختلفی دارد و به اشکال مختلف نر و ماده در بازار موجود است.

همانطور که می دانید اتصالات پیچی از پلی اتیلن سخت ساخته می شوند، بنابراین این دسته از اتصالات را می توان در فشارهای بسیار بالا استفاده کرد. از اتصالات پیچی می توان به سه راه مساوی، سه راه نری و سه راه مادگی اشاره کرد. همچنین این دسته از مفاصل شامل زانوی مساوی، زانوی نر، زانوی زن و … می باشد که اتصالات پیچی پلی اتیلن معمولا در پروژه های انتقال آب، آبرسانی و کشاورزی مورد استفاده قرار می گیرد.

اتصالات رزوه‌ای چگونه تولید می شوند؟

این اتصالات به صورت تزریقی تولید می شوند و از پلی اتیلن ساخته می شوند. از آنجایی که امکان استفاده از مواد اولیه بی کیفیت در تهیه این یراق آلات وجود دارد، بهتر است برای خرید اتصالات رزوه ای پلی اتیلن، برندی شناخته شده و مطرح را انتخاب کنید.

پیشنهاد مطالعه مقاله اتصالات رزوه ای : تولید کننده اتصالات رزوه ای

اتصالات رزوه ای پلی اتیلن

ویژگی های دیگر اتصالات پلی اتیلن رزوه ای

اتصالات پلی اتیلن رزوه ای یا اتصالات پلی اتیلن پیچی بر خلاف سایر اتصالات، تعبیه و نصب بسیار آسان است به گونه ای که نیازی به موتور جوش و ابزار سنگین یا دانش تخصصی نباشد. این نوع اتصالات پلی اتیلن رزوه ای دارای تحمل فشار بار تا ۱۰ اتمسفر بوده و مطابق با استانداردهای جهانی تولید و طراحی می شوند.

نوع اتصال این نوع محصول از طریق اتصال مادگی می باشد. همچنین روش تولید این نوع اتصالات به صورت تزریقی و با کیفیت بالا طراحی شده است. ضمناً این مدل اتصالات با مدل های مختلف لوله پلی اتیلن از ۲۰ میلی متر تا ۱۲۵ میلی متر سازگاری دارد. بنابراین برای خطوط متوسط ​​یا کوچک شبکه های توزیع آب در خطوط لوله شهری و روستایی و همچنین برای سیستم های آبیاری تحت فشار مناسب است. همچنین برای آبیاری قطره ای و بارانی و … مناسب خواهد بود.این نوع اتصال یا پیچ پلی اتیلن رزوه ای از قطعات بدنه مرغوب، سر پیچ، اسپلیت، بوشینگ و حلقه تشکیل شده است.

انواع اتصالات پلی اتیلن رزوه ای

اتصالات در انواع مختلفی تولید می شوند که هر کدام وظیفه دارند عملکردهای ذکر شده را به خوبی انجام دهند. در اصل، اتصالات به مجموعه ای از تجهیزات گفته می شود که نقش مهمی در جریان سیال دارند. از انواع اتصالات رزوه ای می توان به مواد ذکر شده در زیر اشاره کرد:

 • زانو مساوی پلی اتیلن
 • زان نر پلی اتیلن
 • سه راه تبدیل پلی اتیلن
 • سه راه نر و سه راه ماده پلی اتیلن
 • سه راه مساوی پلی اتیلن
 • کمربند پلی اتیلن
 • مغزی پلی اتیلن
 • اتصال فلنج دار پلی اتیلن
 • اتصال ماده پلی اتیلن پیچی
 • اتصال نر پلی اتیلن
 • درپوش انتهایی پلی اتیلن
 • رابط تبدیلی پلی اتیلن

تمامی محصولات ذکر شده این قابلیت را دارند که برای عملکرد بهتر لوله ها وظیفه خود را به خوبی انجام دهند. یکی از مهم ترین نکاتی که در مورد تهیه این محصول باید بدانید این است که اتصالات پلی اتیلن رزوه ای فقط در لوله هایی که از پلی اتیلن ساخته شده اند قابل استفاده است تا بتوانند سازگاری ایده آلی با یکدیگر ایجاد کنند. باشد که روند لوله کشی به خوبی ادامه یابد.

پیشنهاد مطالعه مقاله اتصالات رزوه ای پلی اتیلن : تولید کننده اتصالات کلمپی در اصفهان 

اتصالات رزوه ای پلی اتیلن

ویژگی های مهم اتصالات پلی اتیلن رزوه ای

ممکن است بپرسید دلیل محبوبیت انواع اتصال چیست؟ اتصالات به دلیل کاربرد گسترده در صنایع مختلف آب، گاز، بخار و هوا به طور گسترده مورد استفاده قرار می گیرند. و همچنین دارای مزایا و ویژگی های بسیار خوبی هستند که به شرح زیر است:

 • مقاومت در برابر خوردگی
 • مقاومت در برابر فرسودگی
 • طول عمر طولانی مدت
 • سازگار با محیط زیست
 • سبک وزن بودن

انواع اتصالات ذکر شده با ویژگی های عالی خود می توانند مزایای بسیاری را در استفاده به همراه داشته باشند. بنابراین، هرچه در مورد عالی بودن این محصول بگویم، باز هم کافی نیست.

کاربردهای مهم اتصالات پلی اتیلن رزوه ای

همانطور که یک بار اشاره شد، کاربرد انواع اتصالات پلی اتیلن رزوه ای به لوله های پلی اتیلن برمی گردد. از آنجایی که در این سیستم و با توجه به نوع و جنس لوله ها باید از این اتصالات استفاده شود، عده ای به این مهم توجه نمی کنند و در نتیجه کار به خوبی انجام نمی شود و پروژه با شکست مواجه می شود. اصولا یک کار ایده آل در سیستم لوله کشی باید طبق برنامه و بر اساس اصول و قواعد خودش انجام شود. بنابراین استفاده از اتصالات پلی اتیلن به گستره وسیع لوله های پلی اتیلن بستگی دارد. به همین دلیل در صنایع مختلف می توان آن را در هر جایی که لوله پلی اتیلن وجود دارد نصب و راه اندازی کرد. این نوع ارتباطات بدون اطلاع ما بسیار مورد استفاده قرار می گیرند و در زندگی ما تاثیرگذار هستند. به این ترتیب از مهمترین کاربردهای این محصولات می توان به استفاده از اتصالات پلی اتیلن رزوه ای در صنعت آبیاری اشاره کرد که بیش از همه مورد استفاده قرار می گیرد و نقش مهمی در این صنایع ایفا می کند. اتصالات در انتقال جریان سیال در صنعت آبیاری باعث می شود سیستم آبیاری به خوبی ادامه یابد.

معرفی قسمت‌ها و اجزای مختلف اتصالات پیچی پلی اتیلن

اجزای اتصالات پیچی پلی اتیلن

۱ – اسپیلت

جنس اسپیلت در اتصالات پیچی پلی اتیلن از پلی استال ساخته شده است که یک ترموپلاستیک سخت است و در برابر مواد شیمیایی و تنش های فیزیکی مقاوم و پایدار است. عملکرد اسپیلت جلوگیری از خروج لوله پلی اتیلن از محل اتصال در فشارهای بالا می باشد.

۲ – بوشینگ

بوشینگ از پلی اتیلن ساخته شده و در اتصالات پلی اتیلن بین اسپلیت و حلقه O قرار می گیرد. در حین اتصال بوشینگ فشار مضاعفی به اورینگ وارد می کند و اتصال پیچ پلی اتیلن را آب بندی می کند.

۳ – اورینگ

اورینگ از لاستیک ساخته شده و وظیفه آن آب بندی اتصالات پیچی لوله پلی اتیلن می باشد. O-ring باید انعطاف پذیر و در برابر فشار مقاوم باشد.

۴ – بدنه و سرپیچ

جنس بدنه اتصالات پیچی پلی اتیلن از پلی پروپیلن بوده و در برابر فشار، ضربه فیزیکی و تغییرات شیمیایی مقاوم است. در مقایسه با پلی اتیلن، پلی پروپیلن مقاومت بیشتری دارد و در برابر نور خورشید استحکام بالایی دارد.

پیشنهاد مطالعه مقاله اتصالات رزوه ای پلی اتیلن : تولید کننده اتصالات پرسی

اتصالات رزوه ای پلی اتیلن

فهرست مطالب